Buradasınız: Ana Sayfa KPSS KPSS Önlisans Sınavına Kimler Girebilir?

KPSS Önlisans Sınavına Kimler Girebilir?

KPSS Önlisans Sınavına Kimler Girebilir?

16 Mayıs 2024 185
Paylaş:

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Önlisans sınavına, belirli şartları sağlayan kişiler girebilir. Bu şartlar genel olarak aşağıdaki gibidir:

  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak: KPSS'ye katılmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

  2. Önlisans Mezunu Olmak veya Mezuniyet Aşamasında Olmak: KPSS Önlisans sınavına girebilmek için, adayların en az iki yıllık bir önlisans programından mezun olmaları veya mezuniyet aşamasında olmaları gerekmektedir. Mezuniyet aşamasındaki adaylar, sınavın yapıldığı yıl içinde mezun olacaklarsa KPSS'ye girebilirler.

  3. KPSS'ye Katılım İçin Belirli Bir Yaş Sınırı Yoktur: KPSS Önlisans sınavına katılmak için belirli bir yaş sınırı yoktur, ancak bazı kamu kurumları, personel alımında yaş sınırı koyabilir.

  4. Sağlık Durumu: Bazı kamu kurumları, belirli sağlık şartlarını yerine getirmeyi gerektirebilir. Bu durum, sınav başvuru sürecinde belirtilir ve adayların bu şartları taşıması beklenir.

KPSS Önlisans sınavı, kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımında kullanılan önemli bir değerlendirme aracıdır. Adaylar, sınav başvuru sürecinde ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından belirlenen başvuru tarihleri ve şartlarına dikkat etmelidirler.


SİZE ÖZEL TEKLİFİMİZ?

2024 KPSS (Genel Yetenek - Genel Kültür) Video Hazırlık Kursu

2024 KPSS (Genel Yetenek - Genel Kültür) Video Hazırlık Kursu

  • Video Dersler
  • KPSS
  • Hemen başvurunu yap, anında tüm dersleri istediğin zaman, istediğin kadar izlemeye başla!
4000,00 TL 2500,00 TL

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL ile Güvenli Alışveriş

TAKSİT SEÇENEĞİ

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği

UZMAN EĞİTMEN KADROSU

Uzman Eğitmenler ile Sınavlara Hazırlık

Canlı UZEM WhatsApp Hattı