Buradasınız: Ana Sayfa DGS 2024 DGS'de Bizi Neler Bekliyor?

2024 DGS'de Bizi Neler Bekliyor?

2024 DGS'de Bizi Neler Bekliyor?

18 Nisan 2024 121
Paylaş:

DGS, Dikey Geçiş Sınavı anlamına gelmektedir. Bu sınav, Önlisans programlarını tamamlamış olan öğrencilere, lisans programlarına dikey geçiş yapma imkanı sağlar. Sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yılda bir kez düzenlenir ve başvuru şartlarını karşılayan öğrenciler sınava girebilirler.

DGS kapsamı şunları içerir:

  1. Sınav Konuları: Sınav, genellikle Türkçe ve temel matematik becerilerini ölçen sorular içerir. Sınav içeriği, önlisans düzeyindeki bilgi ve becerileri temel alır.
  2. Geçiş Yapılabilecek Programlar: DGS ile öğrenciler, kendi ön lisans programlarına denk gelen veya ilgili lisans programlarına geçiş yapabilirler. Örneğin, bir bilgisayar programcılığı önlisans mezunu, bilgisayar mühendisliği gibi bir lisans programına geçiş yapabilir.
  3. Yerleştirme Süreci: Sınav sonuçlarına göre öğrencilerin aldıkları puanlar, tercih ettikleri üniversiteler ve programlar dikkate alınarak yerleştirme yapılır. Yerleştirme, kontenjanlar ve öğrencinin sınavdaki başarısı göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir.

DGS ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için ÖSYM'nin resmi web sitesini ziyaret edebilir veya eğitim danışmanlarından yardım alabilirsiniz.


SİZE ÖZEL TEKLİFİMİZ?

2024 DGS  Video (Canlı Ders Kaydı) Hazırlık Kursu

2024 DGS  Video (Canlı Ders Kaydı) Hazırlık Kursu

  • Video Dersler
  • DGS
  • Hemen başvurunu yap, anında tüm dersleri istediğin zaman, istediğin kadar izlemeye başla!
3000,00 TL 1500,00 TL

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL ile Güvenli Alışveriş

TAKSİT SEÇENEĞİ

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği

UZMAN EĞİTMEN KADROSU

Uzman Eğitmenler ile Sınavlara Hazırlık

Canlı UZEM WhatsApp Hattı