Buradasınız: Ana Sayfa DGS ÖSYM, 2023 DGS Sonuçlarını Açıkladı!

ÖSYM, 2023 DGS Sonuçlarını Açıkladı!

ÖSYM, 2023 DGS Sonuçlarını Açıkladı!

11 Ağustos 2023 458
Paylaş:

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve 2 yıllık önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapabilmeleri için girdikleri Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarına erişim başladı. 16 Temmuz 2023’te 81 ilde eş zamanlı olarak uygulanan sınavın sonuçları, adayların uzun süredir merakla beklediği tarih olan 11 Ağustos 2023’te sonuc.osym.gov.tr üzerinden yayınlandı.

ÖSYM sınav takvimine sadık kalarak, sayısal ve sözel testlerden oluşan DGS sınav sonuçlarını belirttiği tarihte adayların erişimine sundu. Adaylar, sınav sonuçlarına göre başvuruda bulunacakları lisans bölümü için belirlenen puan türlerinde yeterli sıralamaya sahip olup olmadığını kontrol edebilirler.

SONUÇLAR NASIL SORGULANIR?

Adaylar, DGS sonuçlarını ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan sonuc.osym.gov.tr üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle sorgulayabilirler.

2023 DGS TERCİH DÖNEMİ NE ZAMAN?

Her yıl sonuçların açıklanmasının hemen ardından adaylar, tercih dönemini de yakından takip ediyorlar. Ancak ÖSYM, 2023 DGS tercih tarihleri hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Geçen yıl, 2022’de DGS tercih süreci 24 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Bu bilgi doğrultusunda, 2023 yılında DGS tercihlerinin Ağustos ayının sonlarına doğru başlaması bekleniyor. Ancak kesin tarihlerin ÖSYM tarafından yapılacak resmi duyuruyla netleşeceği unutulmamalıdır.


SİZE ÖZEL TEKLİFİMİZ?

2024 DGS  Video (Canlı Ders Kaydı) Hazırlık Kursu

2024 DGS  Video (Canlı Ders Kaydı) Hazırlık Kursu

  • Video Dersler
  • DGS
  • Hemen başvurunu yap, anında tüm dersleri istediğin zaman, istediğin kadar izlemeye başla!
3000,00 TL 1500,00 TL

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL ile Güvenli Alışveriş

TAKSİT SEÇENEĞİ

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği

UZMAN EĞİTMEN KADROSU

Uzman Eğitmenler ile Sınavlara Hazırlık

Canlı UZEM WhatsApp Hattı