Buradasınız: Ana Sayfa DHBT Mezun Olmadan 2024 DHBT'ye Girilebilir Mi?

Mezun Olmadan 2024 DHBT'ye Girilebilir Mi?

Mezun Olmadan 2024 DHBT'ye Girilebilir Mi?

7 Şubat 2024 882
Paylaş:

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden ve web sitemizin iletişim bölümünden pek çok aday tarafından yöneltilen, "Mezun Olmadan 2024 DHBT'ye Girebilir miyim?" sorusu, adaylar arasında yaygın bir merak konusu haline geldi. Bu soruya genel bir cevap vermek ve adayların kafalarındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla bu bilgilendirmeyi yapma gereği duyduk.

2024 DHBT ve KPSS başvurularına ilişkin kılavuz henüz yayımlanmadığı için, bu konuda net bir yönlendirme yapabilmek adına 2022 DHBT başvuru kılavuzundaki kurallara başvuruyoruz. Kılavuzda belirtilene göre, adayların KPSS ve DHBT'ye hangi öğrenim düzeyinde giriş yapmaları gerektiği açıkça ifade edilmektedir.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 6. Grup

  • Lisans Mezunları: Lisans düzeyinde eğitimlerini tamamlayan adayların, KPSS ve DHBT'ye lisans düzeyinde girmeleri gerekmektedir.

  • Lisans Düzeyinde Eğitimine Devam Edenler: Lisans programını bitirme aşamasında olan ancak henüz mezun olmamış adaylar da KPSS ve DHBT'ye lisans düzeyinde katılabilirler.

  • Ön Lisans Mezunları: Lisans öğrenimini tamamlayamayacak durumda olan ancak ön lisans mezunu olan adaylar, KPSS ve DHBT'ye ön lisans düzeyinde girmelidirler.

  • Ortaöğretim Düzeyindeki Adaylar: Lisans ya da ön lisans öğrenimini tamamlayamayacak ve bu düzeyde bir mezuniyeti olmayan adaylar, KPSS ve DHBT'ye ortaöğretim düzeyinde katılmaları gerekmektedir.

Bu bilgiler ışığında, 2024 DHBT ve KPSS'ye girecek adayların, eğitim düzeylerine uygun şekilde başvuruda bulunmaları büyük önem taşımaktadır. Her adayın eğitim seviyesi ve durumu göz önünde bulundurularak, en uygun düzeyde sınavlara katılım sağlaması gerekmektedir. Adayların, resmi kılavuzların yayımlanmasını takip ederek, güncel bilgilere ulaşmaları ve başvurularını buna göre şekillendirmeleri önemlidir.


SİZE ÖZEL TEKLİFİMİZ?

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL ile Güvenli Alışveriş

TAKSİT SEÇENEĞİ

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği

UZMAN EĞİTMEN KADROSU

Uzman Eğitmenler ile Sınavlara Hazırlık

Canlı UZEM WhatsApp Hattı