Buradasınız: Ana Sayfa EUS EUS Başvuruları Ne Zaman?

EUS Başvuruları Ne Zaman?

EUS Başvuruları Ne Zaman?

4 Haziran 2024 111
Paylaş:

2024 yılı için Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS) başvuru tarihleri belirlenmiştir. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, EUS başvuruları 28 Ağustos 2024 tarihinde başlayacak ve 4 Eylül 2024 tarihinde sona erecektir. Başvuru süresini kaçıran adaylar için ise geç başvuru günü 13 Eylül 2024 olarak belirlenmiştir.

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, 13 Ekim 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Sınava girmek isteyen adaylar, belirtilen tarihler arasında başvurularını tamamlamalı ve gerekli belgeleri teslim etmelidirler.

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS) Nedir?

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS), Türkiye'de eczacılık alanında uzmanlık eğitimi almak isteyen adayların katıldığı bir sınavdır. Bu sınav, eczacılık mesleğinde uzmanlaşmak isteyenlerin belirli alanlarda yetkinliklerini ölçmek ve uygun adayları belirlemek amacıyla düzenlenir. Sınav, ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından gerçekleştirilir.

Amaç ve İçerik:

EUS'un temel amacı, eczacılık fakültelerinden mezun olan adayların, çeşitli uzmanlık alanlarında (örneğin klinik eczacılık, farmakoloji, farmasötik kimya gibi) bilgi ve becerilerini değerlendirmektir. Sınav, adayların temel eczacılık bilgilerini ve uzmanlık alanındaki teorik bilgilerini ölçer.

Başvuru ve Katılım Koşulları:

EUS'a başvurabilmek için adayların eczacılık fakültesinden mezun olmuş veya mezuniyet aşamasında olması gerekmektedir. Ayrıca, başvurular ÖSYM'nin belirlediği tarihler arasında yapılmalıdır. Başvuru sürecinde adayların gerekli belgeleri sunmaları ve sınav ücretini ödemeleri gerekmektedir.


EUS İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL ile Güvenli Alışveriş

TAKSİT SEÇENEĞİ

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği

UZMAN EĞİTMEN KADROSU

Uzman Eğitmenler ile Sınavlara Hazırlık

Canlı UZEM WhatsApp Hattı