Buradasınız: Ana Sayfa DHBT DHBT İçin Hangi Kpss Puanı Gerekli?

DHBT İçin Hangi Kpss Puanı Gerekli?

DHBT İçin Hangi Kpss Puanı Gerekli?

1 Kasım 2023 715
Paylaş:

DHBT Sınavı

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ,adayların kariyer yolculuklarındaki önemli bir aşama olarak dikkat çekiyor. 2024 yılında gerçekleştirilecek DHBT sınavında, adaylara iki farklı test sunuluyor: DHBT-1 ve DHBT-2. Her iki testte de adaylara 20'şer soru yöneltilecek.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 6. Grup

Bu sınav ÖSYM tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda din görevlisi olmayı hedefleyen adayların alan bilgilerini ölçmek amacıyla düzenleniyor. Adayların, belirtilen tarihlerde sınava katılım göstererek başarılı bir performans sergilemeleri, başkanlık bünyesindeki kariyer fırsatları için kritik bir öneme sahip.

HANGİ KPSS PUANI?

Adayların eğitim seviyelerine göre değişen puan türleri, lise, lisans ve ön lisans düzeyinde farklılık gösteriyor. Ortaöğretim (lise) seviyesinde İmam Hatip ve dengi liselerden mezun olan adaylar için hesaplanacak puan türü KPSS P122 olacak. Lisans düzeyinde mezun olan adaylar için KPSS P124, ön lisans mezunları için ise KPSS P123 puan türü esas alınacak. Bu önemli bilgilendirmeyi adayların doğru bir şekilde hazırlık yapabilmeleri için paylaşıldı.

Adayların sınav sonuçlarına göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde din görevlisi olarak atanmaları bekleniyor. Bu bilgilendirmenin adaylar için rehberlik edeceği ve onların daha bilinçli bir hazırlık sürecine girmelerine yardımcı olacağı düşünülmektedir.


SİZE ÖZEL TEKLİFİMİZ?

DHBT İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL ile Güvenli Alışveriş

TAKSİT SEÇENEĞİ

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği

UZMAN EĞİTMEN KADROSU

Uzman Eğitmenler ile Sınavlara Hazırlık

Canlı UZEM WhatsApp Hattı