Buradasınız: Ana Sayfa DHBT 2024 DHBT İçin Hangi Yıl KPSS Puanı Lazım?

2024 DHBT İçin Hangi Yıl KPSS Puanı Lazım?

2024 DHBT İçin Hangi Yıl KPSS Puanı Lazım?

20 Şubat 2024 159
Paylaş:

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen ve din hizmetleri alanında çalışmak isteyen adayların mesleki bilgilerini ölçen önemli bir sınavdır. İki yılda bir gerçekleştirilen bu sınav, son olarak 2022 yılında yapıldı ve bir sonraki DHBT sınavı 22 Eylül 2024 tarihinde yapılacak.

2024 DHBT'ye girecek adaylar için önemli bir güncelleme yapıldı. Adayların, DHBT'ye başvurabilmeleri için 2024 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel Kültür ve Genel Yetenek puanına sahip olmaları gerekiyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 DHBT için 2024 KPSS öncesi alınan KPSS puanları geçerli olmayacak. Bu durum, adayların 2024 KPSS'ye girerek yeni bir puan almalarını zorunlu kılıyor.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 6. Grup

Bu değişiklik, DHBT adaylarının sınav stratejilerinde önemli değişiklikler yapmalarını gerektirebilir. Adayların, DHBT'ye giriş için gereken KPSS puanını elde etmek üzere 2024 KPSS'ye hazırlanmaları ve bu sınav için planlama yapmaları büyük önem taşıyor.

DHBT ve KPSS ile ilgili daha fazla bilgi ve güncellemeler için ÖSYM'nin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sınavlara hazırlık sürecinizde başarılar dileriz. Bu önemli değişiklikle ilgili sorularınız ve destek ihtiyaçlarınız için eğitim danışmanlarına ve alanında uzman kişilere danışmayı unutmayın.


SİZE ÖZEL TEKLİFİMİZ?

DHBT İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL ile Güvenli Alışveriş

TAKSİT SEÇENEĞİ

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği

UZMAN EĞİTMEN KADROSU

Uzman Eğitmenler ile Sınavlara Hazırlık

Canlı UZEM WhatsApp Hattı